Inspiracje na długi weekend majowy

Majówka 2019 zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu z nas to długo wyczekiwana okazja do odpoczynku i chwili wytchnienia, dlatego poszukujemy inspiracji na weekendowe wyjazdy, zastanawiamy się, w jakim pensjonacie znajdziemy jeszcze wolne pokoje i jaka będzie pogoda? Czy wyjazd na majówkę w ogóle się opłaca? A może interesuje Cię, jakie atrakcje wybrać, by wspaniale spędzić czas z dziećmi i rodziną?
Bez względu na to, na jakie pytania odpowiedzi szukasz, może znajdziesz w tym poście inspiracje dla siebie!

Majówka 2019 | Kalendarz dni wolnych od pracy

By dobrze zaplanować majówkę trzeba oczywiście uwzględnić, kiedy tak naprawdę przypadają dni wolne od pracy. W tym roku 1 maja, czyli Narodowe Święto Pracy wypada w środę, a Święto Konstytucji 3 Maja wypada w piątek. Oznacza to, że wystarczy wziąć 1 dzień urlopu, by móc cieszyć się małymi, pięciodniowymi wakacjami. Jeśli ktoś skusi się na 3 dni urlopu, to długi weekend potrwa aż 9 dni!

Majówka 2019 | Wycieczki zorganizowane czy samodzielne planowanie podróży?

Samodzielne wyszukiwanie noclegów, połączeń lotniczych, szlaków turystycznych i wszystkich, nawet najmniejszych aspektów związanych z podróżą jednym sprawia niesamowitą radość, jednak dla innych jest największą udręką. Jeśli lubimy mieć wszystko pod kontrolą (w tym kontrolować nasz budżet i wiedzieć, na co wydawane są nasze pieniądze) – samodzielnie planujmy podróż! Jeśli jednak majówka to czas, w którym chcemy maksymalnie odpocząć, pozbawieni jakichkolwiek zmartwień – wtedy na przeciw naszym oczekiwaniom wychodzą biura podróży oraz małe firmy specjalizujące się w przygotowywaniu ofert wyjazdów szytych na miarę.

Majówka 2019 | W Polsce czy za granicą?

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na majówkę. Popularność zdobywają kierunki zagraniczne, takie jak Chorwacja czy Albania. Dla wielu majówkowy wyjazd jest jednocześnie wyjazdem wakacyjnym, dlatego korzystamy w pełni z możliwości. Wspomniane wcześniej biura podróży oferują szereg ofert – od krótkich wyjazdów, po te kilkunastodniowe. Grecja, Turcja, Tunezja czy Jordania – wszystko to prawdopodobne turystyczne hity tego sezonu! Jaki zagraniczny, majówkowy wyjazd możemy zaplanować na własną rękę, jednocześnie nie bojąc się o budżet? Tutaj polecam przede wszystkim Lwów.

Równie popularnie jak odwiedzanie zagranicznych kurortów podczas majówki stają się turystyczne miejscowości w naszym kraju. Maj to moment w którym warto wybrać się nad Bałtyk – pogoda sprzyja spacerom po plaży, a ilośc turystów nie jest jeszcze aż tak wielka. Miejscem wartym odwiedzenia o każdej porze roku jest Kraków. Choć w mieście z pewnością będzie sporo turystów możemy tam znaleźć także alternatywne, mniej oblegane atrakcje. Równie ciekawym kierunkiem może okazać się Pszczyna, czyli Perła Górnego Śląska, w której czeka na nas Zamek, Pokazowa Zagroda Żubrów oraz Skansen.

Majówka 2019 | W górach najlepiej !

Można pokusić się o stwierdzeniem, że kierunkiem uniwersalnym w Polsce są góry. Niezależnie od pory roku w Tatrach zawsze jest tłoczno! Nikogo to oczywiście nie dziwi, ponieważ to piękne miejsce pełne walorów zarówno przyrodniczych, jak i czysto turystycznych. Alternatywą dla Tatr stają się Beskidy. Choć również cieszą się zainteresowanie turystów, jest ich tutaj znacznie mniej niż w Tatrach. Majówka w Beskidach? Czemu nie!

Wspaniałe górskie szczyty, liczne szlaki turystyczne, zapierające dech w piersiach widoki i miejsca na majówkę z dzieckiem. Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, Ochodzita i Złoty Groń to miejsca idealne na rodzinne wypady. Chcesz spędzić majówkę w Szczyrku? Idealną alternatywą dla zatłoczonych szlaków turystycznych prowadzących na Skrzyczne mogą być szlaki wokół CKiR Orle Gniazdo w Szczyrku.
Wybierając się w góry, nie tylko podczas majówki 2019, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i zabraniu ze sobą niezbędnych rzeczy, takich jak wygodne obuwie oraz mapy turystyczne.

Majówka z dzieckiem | Przydatne linki

Beskid Śląski z dzieckiem – Trójstyk

Beskid Śląski z dzieckiem – ulubione miejsca w gminie Istebna

Beskid Śląski z dzieckiem – spacer do Kaskad Rodła Wisła Czarne

Majówka w Beskidach – wydarzenia i imprezy

https://beskidy.mapawydarzen.pl/kalendarz/20190501-ustronska-majowka/

https://beskidy.mapawydarzen.pl/kalendarz/20190501-wislanska-majowka/

https://beskidy.mapawydarzen.pl/kalendarz/20190427-majowka-w-szczyrku-2019/

Powiązane