Beskid Śląski z dzieckiem – ulubione miejsca w gminie Istebna

Postanowiłam powspominać ulubione miejsca w gminie Istebna, a chodzi mi konkretnie o dwie góry – Złoty Groń i Ochodzitą. Nie są to oczywiście jedyne miejsca, które lubimy w gminie Istebna (o Trójstyku pisałam wcześniej), ale dziś wybrałam te dwa.

Ochodzita

Zacznę od góry Ochodzita (895 m n.p.m), która położona jest w Koniakowie. Bezleśny wierzchołek Ochodzitej jest punktem widokowym, z którego roztacza się jedna z najpełniejszych i najpiękniejszych panoram górskich w całych Beskidach Zachodnich. Samochód można zaparkować na parkingu Karczmy Ochodzita i udać się na szczyt góry, na którym znajduje się stacja przekaźnikowo-telewizyjna, radiowa oraz telefonii komórkowej widoczna już z oddali jako charakterystyczny punkt. Tuż poniżej szczytu, można odnaleźć jak dla mnie miejsce bardzo magiczne, a mianowicie niewielką, niezwykle klimatyczną kapliczkę – Kapliczkę Matki Boskiej Beskidzkiej – Królowej Gór, z której roztacza się przepiękny widok. Miejsce to skłania do zadumy i wyciszenia. Na Ochodzitą można swobodnie wejść nawet z małym szkrabem. My wchodziliśmy z 1,5 rocznym synem. Parł pod górę, aż miło było patrzeć.

Złoty Groń

Drugim miejscem, które dosłownie ścięło mnie z nóg, to szczyt góry Złoty Groń (710 m n.p.m.), położonego w Istebnej, z którego rozciąga się nieziemski widok na 360 stopni. Przyznaję, że zajęło mi trochę czasu żeby zebrać szczękę z ziemi. Na szczyt góry można dostać się stromą wyasfaltowaną drogą pod sam hotel Złoty Groń, w którym na tarasie z widokiem można napić się np. pysznej kawki w pięknych okolicznościach przyrody. W hotelu jest wspaniałe miejsce do zabaw dla dzieci – ogromna piaskownica z zabawkami i domkiem. Przy ładnej pogodzie można spędzić z dzieckiem cały dzień, bawiąc się i relaksując na huśtawkach, umiejscowionych w pobliżu placu zabaw na tarasie.

Polecam każdemu odwiedzenie tych miejsc w gminie Istebna bo naprawdę warto!

Powiązane