Atrakcje Lwowa – alternatywny przewodnik

Najlepsze miejsca we Lwowie – alternatywny przewodnik

 

Lwów to wspaniałe miasto łączące wiele różnorodnych kultur, jednocześnie utrzymując klimat, dzięki któremu możemy poczuć się jak w Krakowie. Liczne muzea (Pałac Potockich), świątynie (Katedra św. Jura, Katedra Ormiańska) czy Opera Lwowska porównywana do paryskiej Opery Garnier sprawiają, że Lwów staje atrakcyjną destynacją. Na korzyść turystów przemawiają również stosunkowo niskie ceny oraz tanie połączenia lotnicze – przeczytasz o tym w oddzielnym wpisie.

Co robić we Lwowie? My, spośród licznych atrakcji turystycznych Lwowa, odrzucamy typową listę „MUST SEE”. Jednym okiem zaglądamy na „Podwórko Zagubionych Zabawek” zasługujące na etykietkę |co najmniej dziwne|, a wspinając się na Wzgórze Zamkowe (najwyższy punkt miasta) w mgliste, zimowe przedpołudnie zamiast o panoramie Lwowa myślimy o kubku gorącej kawy.

Atrakcje Lwowa których nie da się przegapić to Rynek oraz Opera, której gmach wyrasta na końcu Prospektu Swobody. Odwiedzenie Opery jest popularne wśród turystów – to atrakcja zarówno dla miłośników muzyki klasycznej, jak i dla tych, którzy w operze nigdy nie byli. Bilet do lwowskiej opery można kupić już od 80 UAH (11 PLN). Za miejsce z dobrym widokiem na scenę zapłacimy 200 UAH (27 PLN).

Co jeszcze możemy zobaczyć we Lwowie? Choć przedstawione niżej lokale to miejsca bardzo popularne, stwarzają jednak alternatywę dla tych, którzy ponad sztuką malarską czy sakralną wychwalają sztukę kulinarną.

Alternatywny przewodnik miejsc, które powinieneś odwiedzić we Lwowie!

Muzuem Browaru Beer Cultural Experience Center “Lvivarnya”

Prawdopodobnie to jedno z niewielu muzeów, po opuszczeniu którego nie dopadnie Cię znużenie! To nie Muzea Watykańskie, w których ogrom eksponatów oraz ich powaga potrafi przytłoczyć zwykłego zjadacza chleba. To muzeum piwa i to w dodatku piwa z Polską tradycją! Ten wpis nie jest peanem na cześć bursztynowego trunku, ale ukłonem w stronę samej koncepcji stworzenia muzeum, które naprawę przykuwa uwagę odwiedzającego. Po zapoznaniu się z historią i produkcją lwowskiego specjału przychodzi też czas na degustację. Każdy, kto wykupi degustację we lwowskim browarze, może spróbować czterech rodzajów piwa.

Cena: 80 UAH bilet wstępu + 20 UAH degustacja | 100 UAH (13,5 PLN)

Fabryka Czekolady | Kopalnia Kawy | Arsenał | Dom Legend

Lwowskim fenomenem okazuje się holding !FEST. Można pokusić się o stwierdzenie, że zawładnęli oni tamtejszym rynkiem i to dosłownie. Ich dewizą jest, by nie powtarzać dwa razy tej samej koncepcji lokalu, przez co charakteryzuje ich różnorodność wprawiająca turystę w istne zdumienie. Prosta strategia firmy opiera się na tym, że każdy lokal posiada swoją historię – inspirowaną wydarzeniami lub tradycjami miasta – i zaprasza nas do wspaniałego świata.

W pubie „Lampa Gazowa” znajdziemy odniesienia do wynalezionej we Lwowie przez Łukasiewicza lampy naftowej. Kopalnia Kawy zabierze w nas w mroczny świat wydobycia, a Tatr Piwa „Prawda” pozwoli na spróbowanie alkoholi z całego świata oraz udział w koncertach muzycznych, które odbywają się tam każdego dnia. Dwa spośród lokali tej firmy znajdziecie we wpisie o polecanych przez nas najlepszych restauracjach we Lwowie – Fabryce Czekolady oraz serwującym najlepsze na świecie żeberka Arsenale. Na uwagę – głównie przez względy wizualne, nie smakowe – zasługuje Dom Legend. Każde piętro to inna historia, którą możemy odkryć, jednak największa atrakcja czeka na nas na dachu. Jest nią trabant z warszawską rejestracją. To miejsce szczególnie polecam tym, którzy poza doznaniami smakowymi poszukują idealnych warunków do robienia ciekawych zdjęć.

NAJLEPSZE RESTAURACJE WE LWOWIE

Jak kształtują się ceny we lwowskich lokalach holdingu !FEST?

Manufaktura Kawy: za kawę – od małej czarnej, po wielosmakową kawę z puszystą pianką – zapłacimy średnio 50 UAH (7 PLN)

Dom Legend: 2 sałatki z wędzonym kurczakiem, kawa po lwowsku i cappuccino : 200 UAH (27 PLN)

Fabryka Czekolady: 2 x czekolada z orzechami, brownie, sernik : 210 UAH (30 PLN)

Powiązane