Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni – Kierunek Zdrowie

Podczas rodzinnego wypadu do Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni mogliśmy skorzystać z kilku nowych stanowisk dotyczących promocji zdrowego trybu życia.

Wystawa Kierunek Zdrowie składa się z czterech stref tematycznych, które łączą to, co najważniejsze dla zachowania zdrowia. Jedną z nich jest strefa styl życia, której stanowiska zachęcają nas do podejmowania umiarkowanej i częstej aktywności fizycznej oraz odpowiedniego odżywiania się.

Dla mnie rewelacją było stanowisko, na którym można skomponować posiłki przy użyciu specjalnie przygotowanych gadżetów w postaci m.in. owoców, warzyw czy pieczywa. Kładąc je na specjalnym talerzu, aplikacja pokazuje ile mamy w posiłku w danej chwili błonnika, węglowodanów, tłuszczy czy białka i czy jest to zgodne z dzienną normą spożycia. Naprawdę super zabawa.

Ciekawe jest również stanowisko diagnostyczne pozwalające zbadać skład ciała – pokazujące m.in. zawartość tkanki tłuszczowej, dobową przemianę materii, wiek metaboliczny, zawartość wody czy BMI.

Polecamy gorąco regularne odwiedzanie Centrum Naukowego Experyment, a w szczególności do zwiedzenia obecnej ekspozycji Kierunek zdrowie.

http://experyment.gdynia.pl/pl/wystawy/co-zobaczysz/kierunek-zdrowie/artykul

Powiązane