Beskid Śląski z dzieckiem – Leśny Park Niespodzianek Ustroń

Dziś chciałabym podzielić się z Wami atmosferą jakiej doświadczyliśmy w Leśnym Parku Niespodzianek, który znajduje się na stoku Równicy w Ustroniu. Miejsce to jest swoistym parkiem zoologicznym, w którym można bezpośrednio obcować ze zwierzętami karmiąc je (specjalnie przygotowaną karmą zakupioną przy wejściu), a nawet głaszcząc. Po parku swobodnie poruszają się głównie muflony, daniele i lamy.

                                                                      Fot. Łukasz Zera

Jest to bardzo duża atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W zagrodach możemy zobaczyć m.in.: żubry, jelenie szlachetne, sarny, dziki, żbiki czy jenoty. Nasze serca za każdym razem skradają świnki wietnamskie zwisłobrzuche. Są po prostu przesłodkie, szczególnie maluchy, które albo śpią przytulone do siebie, albo biegają sobie rozkosznie po zagrodzie.

                                                                     Fot. Łukasz Zera

Największymi atrakcjami parku są sokolarnia i sowiarnia, gdzie o wyznaczonych porach wykwalifikowani pracownicy prezentują ptaki drapieżne i sowy podczas ich lotów.

                                                                      Fot. Łukasz Zera

To jest niesamowite wrażenie, kiedy ptak przelatuje tuż koło naszej głowy :).

                                                                      Fot. Łukasz Zera

Na terenie Leśnego Parku Niespodzianek znajduje się też plac zabaw dla dzieci oraz miejsca, w których można kupić coś do jedzenia i picia. Park, tak jak już wcześniej wspomniałam, położony jest na zboczu góry Równicy, tak więc aby wszystko obejrzeć musimy się trochę powspinać. Jednakże nie ma z tym żadnego problemu, ponieważ wszystkie ścieżki są szerokie i bardzo dobrze przygotowane, tak więc przejście z wózkiem nie sprawia trudności.

To co dla najmłodszych może stanowić super atrakcję, oprócz karmienia zwierząt, to alejka, przy której umieszczone są domki z postaciami z 11 popularnych bajek m.in. Pszczółka Maja, Bolek i Lolek, Czerwony Kapturek, Kot w butach i inne. Po wciśnięciu odpowiedniego przycisku postacie zaczynają się poruszać a z głośników odtwarzana jest treść bajki. Mamy też przyjemność spotkać się z ogromnym dinozaurem…

                                                                      Fot. Łukasz Zera

Inna ze ścieżek została wyposażona w plansze edukacyjne i poglądowe z dziedziny fauny i flory, na końcu której znajduje się Centrum Przyrodniczo Leśne z eksponatami i multimedialnym wyposażeniem.

                                                                      Fot. Łukasz Zera

My byliśmy już kilkukrotnie w Leśnym Parku Niespodzianek, ale za każdym razem jest to dla nas ogromna przyjemność, tym bardziej, że możemy pokazywać to miejsce kolejnym członkom rodziny :).

Polecam również odwiedzenie strony internetowej www.lesnypark.pl

Powiązane