Szlaki wokół CKiR Orle Gniazdo

CKiR Orle Gniazdo to idealne miejsce na bazę noclegową, z której można wyruszyć na szlaki turystyczne, ścieżki spacerowe czy trasy rowerowe. Położenie obiektu na wysokości 660 m n.p.m. zapewnia niepowtarzalne widoki na panoramę górskich szczytów Beskidu Śląskiego.

Kiedy już obudzimy się w komfortowym pokoju i zjemy pyszne śniadanie w jednej z największych restauracji w Polsce na najwyższym piętrze obiektu – Restauracji Orle Gniazdo, najwyższa pora, aby założyć wygodne buty trekkingowe, spakować mapę i ruszyć w teren.

Oto jedynie kilka propozycji wycieczek, które można rozpocząć i zakończyć w CKiR Orle Gniazdo.

Pierwsza trasa, na jaką możemy się udać, rozpoczyna się szlakiem niebieskim PTTK w kierunku Przełęczy Siodło i dalej do schroniska PTTK Klimczok. Następnie wkraczamy na szlak czerwony PTTK, kierując się przez szczyt Magury (1109 m n.p.m.) do miejsca, w którym szlak spotyka się z czerwonym szlakiem rowerowym i zejść nim z powrotem do CKiR Orle Gniazdo.

Druga trasa prowadzi przez osiedle Więzikówka czarnym szlakiem PTTK do skrzyżowania z żółtym szlakiem PTTK prowadzącym do schroniska PTTK Klimczok. W tym miejscu można wrócić do punktu wyjścia dwiema trasami. Pierwszy wariant to wejście na szlak niebieski PTTK w kierunku centrum Szczyrku, kończąc wycieczkę w CKiR Orle Gniazdo. Drugi wariant to pójście zielonym szlakiem PTTK, aż do przystanku autobusowego Szczyrk Biła. Następnie skręcić na niebieską ścieżkę spacerową i dojść nią do bazy noclegowej.
Trzecia trasa to zejście zieloną ścieżką spacerową do centrum Szczyrku, następnie skierowanie się ul.Beskidzką do Informacji Turystycznej i stamtąd niebieską ścieżką spacerową udanie się ul. Turystyczną w górę do punktu wyjścia. Można wydłużyć tę wycieczkę, udając się nieco dalej niebieską ścieżką spacerową i skręcenie w ul.Górską a następnie w ul.Wrzosową podążając niebieskim szlakiem PTTK do CKIR Orle Gniazdo.

Wariantów krótszych i dłuższych wycieczek z bazy noclegowej jaką może być Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku jest o wiele więcej, niż przytoczone w tym artykule. Najlepiej skorzystać z mapy i samemu opracować najbardziej optymalny wariant dla siebie.

Mapa Szczyrku w formacie kieszonkowym MARROB Studio – Wydawnictwo, która idealnie zmieści się w kieszeni spodni lub placaka, jest do nabycia w recepcji CKiR Orle Gniazdo.

Więcej ciekawych szlaków znajdziecie pod linkiem https://beskidy.mapawydarzen.pl/mapa/mapa-szlaki-turystyczne/

Kliknij przycisk „Zobacz na pełnym ekranie” aby obejrzeć szczegóły trasy

|
|
|
|

Aktywność zimą ma również swoje niepowtarzalne uroki – dlatego sprawdźcie trasę skiturową pod następującym linkiem:
http://victumania.pl/aktywnosc-zima-trasa-skiturowa/

Powiązane