Szlakiem największych atrakcji Krakowa

Jasienna aura nie zamyka nam drogi do podróżowania. By wybrać się z rodziną na weekendowy wyjazd nie musimy długo zastanawiać się, jaki kierunek wybrać. Polska jest krajem obfitującym w różnego rodzaju atrakcje, z których korzystają turyści ze wszystkich stron świata.

Mieszkając na śląsku na przysłowiowe wyciągnięcie ręki mamy jedno z najpiękniejszych polskich miast. Do Krakowa możemy udać się pociągiem lub autobusem za kilkanaście złotych. Niesie to ze sobą jedną podstawową korzyść – znajdziemy się w ścisłym centrum miasta, bez obaw o poszukiwanie miejsca parkingowego.

Spacer po Krakowie

Po przejściu kilkuset metrów od Dworca Głównego wita nas Teatr im. Juliusza Słowackiego. Idąc naprzód stajemy oko w oko Bramą Floriańską, będącą niegdyś murem obronnym. Charakterystyczne dla tego miejsca są setki kolorowych obrazów, które uliczni artyści wywieszają na murach w słoneczne dni, co dodaje temu miejscu niesamowitego uroku. Jeśli zdecydujemy się przejść przez Bramę trafimy pod Barbakan, część fortyfikacji znajdującą się na Plantach. Stamtąd w kilka chwil możemy dojść na Stary Kleparz, będący najstarszym działającym targowiskiem w Krakowie.

Idąc jednak Ulicą Floriańską w Stronę Rynku Głównego nie sposób nie dotrzeć Bazyliki Mariackiej, w której wnętrzu znajdziemy XV wieczny Ołtarz Wita Stwosza. Kolejnym punktem na Krakowskim Rynku są Sukiennice, w których wnętrzu znajdują się kramy z biżuterią i rękodziełem. Więcej o historii możemy dowiedzieć się w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, znajdującym się pod płytą Rynku Głównego. Zainteresowani dziełami wielkich artystów m.in. Jana Matejki możemy odwiedzić Galerię Sztuki Polskiej XIX wieku zlokalizowaną nad Sukiennicami. Godnym polecenia miejscem w Krakowie, szczególnie w upalne, letnie dni jest Plac Szczepański, na którym znajduje się fantastyczna fontanna.

Pozycją, którą koniecznie należy umieścić w swoim planie zwiedzania jest oczywiście Wawel. Każde dziecko chciałoby również stoczyć walkę z ziejącym ogniem smokiem. Dla urwisów którym jednak smok nie wystarczy, świetnym pomysłem na spędzenie czasu może być wycieczka do ZOO. Spacerując Bulwarem Wiślanym warto dotrzeć na Kazimierz, gdzie serwowane są kultowe w całym mieście zapiekanki. Gdy w trosce o swoje zdrowie wolisz wybrać zdrowy, lekkostrawny obiad, nie będzie w tym żadnego problemu.

Jak sami widzicie, atrakcji w Krakowie jest mnóstwo. Te przedstawione tutaj to dopiero wstęp do tego, co można robić w tym przesiąkniętym historią mieście. Z pewnością ani ty, ani twoi bliscy nie będziecie się nudzić.

Powiązane