Podróżuj z głową – miej przy sobie apteczkę

Nawet podczas wakacyjnego szaleństwa powinniśmy zachować zimną krew i myśleć o bezpieczeństwie. Nigdy nie możemy mieć pewności, że nie spotka nas jakaś niepożądana sytuacja. Idąc na wycieczkę w góry czy leżąc na plaży warto mieć przy sobie odpowiednie zabezpieczenie medyczne. W skrajnej sytuacji posiadanie apteczki może nawet uratować życie.

Co powinno znaleźć się w apteczce?

Jeśli na co dzień zażywamy konkretne lekarstwa, nie może ich w niej zabraknąć. Ponadto warto mieć pod ręką leki przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Przydatne może okazać się wapno, które pomaga podczas problemów z alergią czy wysypką powodowaną uczuleniem na słońce. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu w razie wystąpienia biegunki – wtedy w apteczce należy umieścić węgiel aktywowany lub krople żołądkowe. Ponadto w podstawowym składzie apteczki powinny znaleźć się plastry, kompres jałowy, bandaż oraz środek do dezynfekcji ran. Planując aktywny wypoczynek w słonecznym kraju warto zaopatrzyć się w hydrożel łagodzący objawy oparzeń. W razie sytuacji wymagającej udzielenia pierwszej pomocy nasza apteczka powinna zawierać maskę do sztucznego oddychania.

Jak zabezpieczać się w razie potrzeby?

Mając przy sobie apteczkę zawierającą podstawowe elementy możemy poradzić sobie w wielu sytuacjach. Przed wyjazdem, szczególnie za granicę, należy jednak rozważyć możliwość ubezpieczenia się na wypadek sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu. Wówczas będziemy mieli pewność, że niespodziewana wizyta w szpitalu w innym kraju niż polska nie zrujnuje naszego budżetu.

Beztroskie spędzenie urlopu jest tym, na co czekamy cały rok. Warto jednak zabezpieczyć się i być gotowym na każdą, nawet pozornie nieprawdopodobną sytuację.

Powiązane