Urocze Bari (nie mylić z Bali)

Włochy to kraj pełen magicznych zakątków, których odwiedzenie staje się marzeniem niejednego z nas. Poza utartymi szlakami Rzymu, Wenecji czy Florencji coraz popularniejsze stają się także nieodkryte wcześniej przez resztę świata miejscowości, takie jak Bari. Wszystko za sprawą „tanich” linii lotniczych, które poszerzają swoje oferty jak tylko mogą. Czymże jest Bari (nie mylić z Bali)?

Atrakcje Bari

Bari to stolica regionu Apulia położona nad Morzem Adriatyckim. Miejsce klimatyczne i zdecydowanie mniej oblegane, choć w przeciągu dwóch lat od naszej wizyty (sierpień 2017 r.) oczywiście wiele mogło się zmienić.
Sposobem zareklamowania przez biura podróży i linie lotnicze Bari jako atrakcyjnej destynacji stają się oczywiście charakterystyczne i majestatyczne miejsca. W samej stolicy Apulii znajdziemy dużą, darmową, piaszczystą plażę, urocze Stare Miasto, w którego wąskich uliczkach rodowite mieszkanki regionu leniwymi popołudniami lepią makaron oraz Bazylika św. Mikołaja (tak, tego!). Kolejnym „must see” są miejscowości takie jak Polignano a Mare oraz Alberobello – oddalone od Bari kolejno o 40/ 60 kilometrów.

Bari | Informacje praktyczne

Bari to idealna destynacja dla osób szukających relaksu, pięknych widoków oraz ciekawych doświadczeń. W porównaniu do Rzymu w niedzielne popołudnie ciężko znaleźć tam np. otwarty sklep spożywczy. Jeśli jednak pilnie potrzebować będziecie supermarketu polecam sklep dzięki któremu 18 kilometrowy spacer mogliśmy zakończyć łykiem zimnej wody i czymś na ząb.

Penny Market
Via di Maratona, 20, 70123 Bari BA

Noclegi w Bari – bez większych problemów znajdziemy je zarówno w serwisie Airbnb.pl oraz na Booking.com

Lotnisko im. Karola Wojtyły w Bari – lotnisko oddalone jest od centrum miasta o 20 km. Dostaniemy się na nie bezpośrednim pociągiem ze stacji Bari Centrum.

Zwiedzanie Apulii – Jeśli nie planujemy wynajmu samochodu, by dostać się do Polignano a Mare lub Alberobello możemy wybrać pociąg – to najtańsza i zdecydowanie najbardziej czasochłonna opcja. Dojazd do Alberobello zajmuje ok. 2 h w jedną stronę.

O Alberobello i domkach Trulli przeczytasz tutaj

Alberobello – w krainie domków trulli

Powiązane