Tel Awiw – alternatywa dla tradycyjnego Sylwestra

Wyjazd planowany z wyprzedzeniem może okazać się znacznie tańszy niż ten zorganizowany na ostatnią chwilę. Dzieje się tak ze względu na większą dostępność miejsc noclegowych zarówno w hotelach i mieszkaniach oferowanych przez serwisy rezerwacyjne, jak i przez ceny biletów lotniczych, które z czasem robią się droższe (ulegają one zmianie nawet kilka razy dziennie).

Oprócz, oczywiście, wyjazdów wakacyjnych, coraz popularniejsze stają się tzw. city breaki, czyli krótkie, najczęściej okołoweekendowe wyjazdy w okazyjnej cenie. Poza tym znacznie chętniej planujemy wyjazdy świąteczne czy sylwestrowe. Tutaj wydaje się, że prym wiodą polskie góry – na czele z Zakopanem. Co oczywiste, ceny w pensjonatach w tym czasie bywają mocno zawyżone. Dlatego w tym miejscu pojawia się opcja zagranicznych wyjazdów, które wbrew pozorom mogą okazać się znacznie tańsze, a ich charakter będzie zależał tylko i wyłącznie od naszych upodobań.

Alternatywą dla osób których celem w okresie między Świętami a Nowym Rokiem jest przede wszystkim wypoczynek mogą być kraje znacznie cieplejsze niż Polska. Oferty biur podróży są dostosowane do różnych upodobań klientów, jednak także na własną rękę jesteśmy w stanie zorganizować bardzo udany wyjazd. Tutaj możliwość stwarzają tanie loty m.in. do Izraela.

Pogoda w Tel Awiwie

W Tel Awiwie temperatury pod koniec grudnia sięgają nawet 20°C. Pozwala to na spacery brzegiem plaży w lekkich ubraniach, z promieniami słońca na twarzy. Od starego portu w Jaffie do mariny w Tel Awiwie ciągnie się prawie 5 kilometrowa promenada, przy której spotkamy aktywnych biegaczy i spacerowiczów. Jeśli lubimy czuć piasek między palcami – podobny odcinek możemy przejść mocząc stopy w falach Morza Śródziemnego. Nieco spokojniejsza, lecz równie okazała plaża, na której prym wiodą surferzy, znajduje się w Bat Jam – mniej popularnym, lecz równie urokliwym dystrykcie miasta.

Atrakcje w Izraelu

Tel Awiw to miejsce z niepowtarzalną atmosferą, a przez swój wygląd i panujący tam klimat często porównywane jest z amerykańskim Miami. Izrael w ostatnich latach zyskuje na popularności i to nie tylko dzięki atrakcjom takim jak Jerozolima czy Morze Martwe, ale głównie dzięki wspomnianym tanim połączeniom lotniczym. Bacznie przyglądając się cenom biletów do Izreala (Tel Awiwu lub położonego nad Morzem Czerwonym i cieplejszego zimą Ejlatu), można znaleźć połączenia (z biletem powrotnym) za niespełna 200 PLN. Dla porównania bilet na pociąg pospieszny z Katowic do Warszawy (w jedną stronę) może kosztować nawet 150 PLN.

Sylwester w Tel Awiwie

W kwestii Sylwestra warto wspomnieć, że Żydowski Nowy Rok to Rosz ha-Szana, które obchodzone jest.. we wrześniu lub październiku. Nasz Nowy Rok to dla Izraelczyków dzień powszedni, w którym spokojnie możemy pójść zrobić zakupy w centrum handlowym. Co więc robić w Sylwestra? Łaknący odpoczynku mogą spędzić go na plaży z szampanem w ręku i to w dodatku bez zbędnego szykowania się. Można to zrobić nawet w klapkach.

O atrakcjach Izreala przeczytacie w osobnych wpisach.

https://victumania.pl/jerozolima-miasto-tysiaca-smakow/

Morze Martwe – naturalne SPA z widokiem

Powiązane