Egipt – kraj faraonów

Beztroskie wakacje z rodziną są marzeniem każdego z nas, dlatego Polacy coraz częściej decydują się na zagraniczne wyjazdy organizowane przez biura podróży. Korzystając z gotowej oferty możemy odwiedzać egzotyczne kraje z gwarancją wspaniałych widoków i pysznego jedzenia w cenie wyjazdu.

Atrakcje Egiptu

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się Egipt. Kraj faraonów, skąpany gorącym słońcem, otoczony piaskami pustyni. Mając w zasięgu hotelu dostęp do Rafy Koralowej w Morzu Czerwonym wydaje się, że do pełni szczęścia nie potrzeba nam niczego więcej. Jednak to, co z Egiptem kojarzy się przecież najbardziej, to Piramidy.

Piramidy w Gizie to jedyny zachowany obiekt z listy 7 Cudów Świata Starożytnego. Postać Sfinksa, mitycznej postaci lwa z głową człowieka, jest równie chętnie fotografowana przez turystów, co Piramida Cheopsa.

Warto również wybrać się na wycieczkę do Luksoru, Karnaku i Doliny Królów, miejsc znanych z filmów o poszukiwaczach skarbów. Jednak by dotrzeć do tych atrakcji z miasta, w którym zlokalizowany jest nasz hotel, często będziemy musieli spędzić kilka, a nawet kilkanaście godzin w autobusie. Wiąże się to z niedogodnościami, jednak czego się nie robi, dla znalezienie się w miejscu przesiąkniętym historią.

Ubezpieczenie w podróży

Niestety podczas eksplorowania uroków egipskiego świata mogą przytrafić się sytuacje wymagające od nas nie tylko ubezpieczenia podróżnego, ale również bycia zaszczepionym. Powinniśmy o tym pomyśleć na kilka tygodni przed planowanym wyjazdem, ponieważ podróżując do Egiptu jesteśmy narażeni na zarażenie się poważnymi chorobami, takim jak tężec czy dur brzuszny. Pobyt w Wiosce Beduinów nie powinien budzić w nas strachu, warto jednak odpowiednio się zabezpieczyć, aby w pełni móc cieszyć się wakacjami.

Powiązane