Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie

Aż wstyd się przyznać do tego, iż Pokazową Zagrodę Żubrów w Pszczynie odwiedziliśmy dopiero po ponad 5 latach od przeprowadzenia się na południe Polski. Niewątpliwie warto było to w końcu zrobić, choć trochę inaczej sobie ją wyobrażałam. Miejsce zaskoczyło mnie na plus. Sądziłam, iż zobaczymy jedynie grupę żubrów przechadzających się po terenie za ogrodzeniem i to wszystko. Miło się rozczarowałam, kiedy to po zakupie biletów i wejściu na teren Pokazowej Zagrody Żubrów weszliśmy do bardzo przyjemnego miejsca, obfitującego w roślinność, kwiaty, ławeczki no i oczywiście zwierzęta.

Na początku przywitały nas piękne pawie, które na początku nie pokazały się w pełnej krasie, na całe szczęście w trakcie naszego pobytu rozłożyły swoje okazałe ogony.

W Pokazowej Zagrodzie Żubrów możemy zobaczyć nie tylko same żubry (które można oglądać z wybudowanej solidnej platformy), ale również daniele, jelenie, sarny, lisa (choć podczas naszej wizyty się schował), gęsi łabędzionose, kaczki, bażanty i oczywiście wspomniane pawie.

Niestety podczas naszej wizyty, praktycznie wszystkie żubry pochowały się w swoich legowiskach i nie można było ich swobodnie obejrzeć, ale i tak nie żałujemy, ponieważ samo miejsce, jak i pozostałe zwierzęta przysporzyły nam wiele radości. Dodatkowo na terenie Pokazowej Zagrody Żubrów w Pszczynie znajduje się budynek, w którym zorganizowano wiele różnych ekspozycji na temat żubrów oraz innych zwierząt.

Miejsce na pewno warte odwiedzenia i spędzenia wolnego czasu wśród fauny i flory. Jedna tylko uwaga – polecam zaplanować wizytę w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie poza weekendami, gdyż jest to za mały teren na dużą liczbę ludzi i swobodne, spokojne zwiedzanie. Nam się udało 🙂

Powiązane