O mnie

Bardzo miło jest mi powitać Was na mojej stronie dotyczącej ogólnie pojętego zdrowego trybu życia opartego na zasadach racjonalnego odżywiania się wspartego zdroworozsądkową aktywnością fizyczną.
Nazywam się Małgorzata Trojanek-Zera i jestem przeszczęśliwą mamą dwójki dzieci – syna Roberta i córki Marceliny. Nie mogę również nie wspomnieć o moim mężu, który od lat wspiera mnie we wszystkim co robię. Mieszkam z rodziną w Bielsku-Białej, które jest idealnym miejscem do prowadzenia aktywnego trybu życia.

Mój wiek to 40+ i tak jak w powiedzeniu, również uważam, że życie dopiero się zaczyna. Moim zdaniem do tego czasu rozwijamy się, nabieramy doświadczenia, kształtujemy siebie. Ta magiczna 40-stka jest wg mnie idealnym wiekiem, ponieważ nadal czujemy się młodo ale nie musimy już wszystkiego wszystkim udowadniać, wiemy już na co nas stać, jesteśmy pogodzeni sami ze sobą.

Bardzo podoba mi się zdanie, które wg mnie idealnie obrazuje moment, w którym jestem obecnie – ja już nic nie muszę, ja teraz po prostu chcę!

Do tej pory nie zwracałam dużej uwagi na to co jem, jak jem i czy mój organizm toleruje to co z nim robię. Paradoksalnie zachorowanie na cukrzycę ciążową i pobyt w szpitalu otworzyło mi oczy na wiele aspektów związanych ze zdrowiem. Zaczęłam zwracać uwagę na to co jem, zaczęłam odnajdywać w sobie ogromne pokłady energii do działania, poszerzać swoją wiedzę odnośnie zasad racjonalnego odżywiania się i z radością stwierdziłam, że przerodziło się to w pasję, której obecnie się oddaję.

Kwestia zdrowego trybu życia jest bardzo kluczowa dla każdego z nas. Niestety szybkie tempo życia, praca zawodowa, która zajmuje nam coraz więcej czasu oraz pokusy, którym nie jesteśmy w stanie się oprzeć (słodycze, przetworzona żywność, fast food) powodują, że zapominamy, bądź nie chcemy pamiętać o zdrowym trybie życia. Zasłaniamy się brakiem czasu, nadmiarem obowiązków czy też po prostu lenistwem.

Pasja, o której pisałam powyżej przerodziła się w konkret - zdobyłam tytuł Dietetyka (kod 322001) i chciałabym, wykorzystując zdobyte kwalifikacje oraz własne doświadczenie związane ze spadkiem wagi, zaprosić Was do skorzystania z mojego serwisu Victumania.pl.

Chcę się z Wami podzielić jak można odzyskać spokój ducha, zacząć słuchać własnego organizmu, zmienić swój tryb życia oraz codzienne odżywianie, co zaowocuje spadkiem wagi bez efektu jo-jo.

Poprzez tę stronę chciałabym obudzić w Was pasję zdrowego życia, bez konieczności przechodzenia drakońskich diet, od których aż roi się w czasopismach i internecie czy ciężkich treningów na siłowni.
Na stronie Victumania.pl odnajdziecie mnóstwo ciekawych artykułów, które dotyczą zarówno odżywiania się, jak i aktywności fizycznej.

Korzystając ze sklepu internetowego Victumania.pl (poprzez zakładkę Diety i pakiety), możecie zamówić wybraną dla siebie dietę. Jadłospisy przygotowywane przeze mnie są zgodne z wytycznymi Polskiego Instytutu Żywności i Żywienia z uwzględnieniem indywidualnych preferencji żywieniowych Klienta.

Jest to usługa on-line’owa to znaczy, że aby zacząć swoją zmianę stylu życia nie musisz wychodzić z domu! Jesteś zapracowaną osobą, masz dużo obowiązków, a może nie masz z kim zostawić dziecka? Prowadzenie kuracji żywieniowej online będzie dla Ciebie idealnym i wygodnym rozwiązaniem. Jedynie co musisz zrobić to wybrać dietę korzystając ze sklepu internetowego Victumania.pl, wypełnić formularz żywieniowy, a ja zajmę się resztą.

Przez okres tworzenia jadłospisu i stosowania diety pozostajemy w kontakcie mailowym i telefonicznym tak aby jak najlepiej dopasować dietę do twoich preferencji żywieniowych.

Chciałabym zachęcić wszystkich tych, którzy chcieliby pozbyć się zbędnych kilogramów, tak jak ja to zrobiłam. Jeszcze niedawno mój wskaźnik BMI wynosił 29,76 (waga 86 kg przy wzroście 170 cm). Obecnie wynosi on 24,22 (waga 70 kg) – 16 kg mniej. Moją nadwagę pokonałam zmianą trybu życia, zmieniłam sposób żywienia bez stosowania specjalistycznej diety, odnalazłam w sobie energię, którą zamieniłam w ruch.

Jestem osobiście bardzo dobrym przykładem, na to, że zmiana jest możliwa i bardzo chciałabym podzielić się z Wami moim własnym doświadczeniem i przekonać Was, że zbilansowana dieta wspomagana przez ruch daje naprawdę rewelacyjne efekty. Uwierzcie mi, nie ma lepszej motywacji od konieczności wymiany własnej garderoby o 2 rozmiary w dół gdy nie mamy się w co ubrać po zrzuceniu zbędnych kilogramów.