Siłownia zewnętrzna – miejsce dla każdego

Siłownie zewnętrzne zyskują na popularności, pojawiając się nie tylko w dużych miastach, ale także w małych miejscowościach – i to nie tylko w pobliżu szkół i placów zabaw. Ich bezkonkurencyjną przewagą jest to, że są całkowicie darmowe dla ćwiczących.

I choć dla miłośników podnoszenia ciężarów w siłowniach zamkniętych ta zlokalizowana na zewnętrz wydaje się absurdem, dla innych absurdem może być bieganie na bieżni w czterech ścianach siłowni, zamiast właśnie na zewnątrz. Najważniejsze, że wykonywane ćwiczenia robimy z przyjemnością, budując tym samym swoje zdrowie i kondycję.

Zalety siłowni zewnętrznej

 • Uniwersalne sprzęty przeznaczone zarówno dla dzieci, dorosłych oraz seniorów!
 • Zupełnie za darmo!
 • Dostępna dla każdego – bez względu na porę dnia!
 • Nawet zimą siłownie zewnętrzne przyciągają ćwiczących – wystarczy odpowiedni strój i chęci!
 • Ćwiczenia na świeżym powietrzu pozwalają dotlenić organizm, przez co szybciej spala tkankę tłuszczową.
 • Ćwiczenia poprawiają krążenie oraz pozwalają poprawić kondycję mięśni i stawów nawet u osób starszych, które ze względu na wiek nie zdecydowałaby się na skorzystanie z karnetu na siłownię.
 • Trening na dworze redukuje stres przez otaczającą nas zieleń!

Ćwiczenia i rodzaje urządzeń

W zależności od lokalizacji każda siłownia jest wyposażona inaczej. Przy wejściu na każdą z nich znajduje się regulamin korzystania z siłowni oraz opis poszczególnych urządzeń i przykładowy trening. Urządzenia dobrane są tak, by ćwiczący mógł kolejno zaangażować wszystkie partie mięśni. Przyrządy znajdujące się na siłowniach to wzmacniający mięśnie nóg i pośladków stepper, aktywujący całe ciało orbitrek, poprawiający kondycję ruchową twister, wzmacniający mięśnie barków i ramion wyciąg górny, rowerek wzmacniający nogi i dolne parte ciała oraz poręcze wpływające pozytywnie na brzuch i ramiona.

Podczas ćwiczeń należy pamiętać o prawidłowej postawie, która ma wpływ nie tylko na jakość oraz efektywność wykonywanych ćwiczeń, ale także może zapobiec ewentualnym kontuzjom.

 1. Wyprostuj plecy!
 2. Napnij mięśnie brzucha!
 3. Podczas ćwiczeń na przyrządach pionowych/stojących lekko ugnij kolana!
 4. Kontroluj oddech!

Written by 

Powiązane