Sięgaj po soki – naprawdę warto!

Zapewne spotkałaś się z pojęciem dieta sokowa/ dieta koktajlowa. Uznawana za metodę szybkiego zrzucenia kilogramów i oczyszczenia organizmu ma tylu zwolenników, co przeciwników. My uważamy, że owszem – po soki warto sięgać! Jednak jako dodatek do zbilansowanych posiłków, a nie zamiast nich!

Podstawą przy wyborze soku, tak jak przy każdym innym produkcie spożywczym, jest zwrócenie uwagi na jego skład! W każdym supermarkecie, czy nawet małym osiedlowym sklepiku, dostaniemy soki 100%! To ważne, ponieważ owoce i warzywa nie potrzebują ulepszaczy czy dodatkowej porcji cukru – posiadają swój własny, który jest znacznie zdrowszy, niż jego spożywcze zamienniki!

Nic nie stoi na przeszkodzie, by sok przygotować w domowym zaciszu. Jego smak będzie znacznie lepszy niż tego z kartonu! Przy pomocy wolnoobrotowej wyciskarki możemy otrzymać maksimum pysznego soku, w dodatku w różnych smakach. Oto #3 sprawdzone połączenia kilku smacznych i zdrowych składników!

#1 Marchew – burak

Sok z marchwi ma właściwości przeciwcukrzycowe i przeciwpasożytnicze. Marchewka działa także rozkurczowo oraz reguluje procesy trawienne. Ponadto jest źródłem witamin i soli mineralnych. Burak chroni przed przeziębieniem, obiża ciśnienie krwi oraz zapobiega anemii. Połączenie tych składników polecane jest szczególnie kobietom w ciąży.

#2 Marchew – jabłko – banan – gruszka

To słodkie połączenie jest wspaniałym źródłem energii. Sok z tych składników jest idealną alternatywą dla słodkich przekąsek w postaci batonów. Banany i gruszki są znakomitym źródłem potasu. Ich spożycie zalecane jest także przy dolegliwościach trawiennych.

#3 Marchew – jabłko – korzeń selera – cytryna

To połączenie dla osób, które lubią przełamywać smaki. Jednak wyraźna nuta korzenia selera i cytryny uwydatnia nie tylko smak, ale i właściwości soku. Seler zawiera bardzo mało kalorii, jest źródłem witamin oraz wyróżnia się działaniem łagodzącym stres. Cytryna jest bogactwem nie tylko witamin, ale przyczynia się także do przyspieszenia naszego metabolizmu.

Jak idealnie skomponować sok? Tutaj liczy się wyczucie. Jeśli Twoja dieta nie wymaga restrykcyjnego liczenia kalorii – nie kieruj się tym. Główną rolę odgrywa tutaj soczystość owoców. Podstawową bazą soków jest jednak marchew i jabłko, ze względu na swój w miarę neutralny smak. Najpierw przygotuj warzywa i owoce – następnie dowolnie mieszaj składniki!

Na zdrowie!

Written by 

Powiązane