Filmowe romanse z wojną w tle

  • „Granice Namiętności”

„Jedyną rzeczą bardziej niebezpieczną niż wojna jest… miłość”. Są miłości, których nie da się zapomnieć, kiedy każde wspomnienie przeszywa nas dreszczem. Historia miłosnego trójkąta z wojną w tle. W obsadzie: Keira Knightley, Sienna Miller, Cillian Murphy.

  • „Casablanca”

Trudno o bardziej ikoniczny obraz. Z Ingrid Bergman i Humphreya Bogarta uczynił wielkie gwiazdy, ich postaci i teksty, które padają w filmie przeszły do historii nie tylko kina, ale także popkultury XX wieku. Całość dzieje się w marokańskiej Casablance, kontrolowanej przez rząd Vichy. Rick Blaine stoi przed wyborem moralnym – musi wybrać między uczuciem, jakim darzy Ilsę Lund a pomocą Victorovi Laszlo, jej mężowi, któremu stara się pomóc uciec z Casablanki, by mógł kontynuować walkę z nazistami.

  • „Doktor Żywago”

Wielka miłość w czasach zawieruchy I wojny światowej. Historia miłosnego trójkąta z gwałtownymi przemianami politycznymi początku XX wieku w tle: dr Jurij Żywago (Omar Sharif), jego piękna kochanka Lara Antipowa (Julie Christie) i żona Tonia Gromeko (Geraldine Chaplin). Film oparty na ikonicznej powieści Borysa Pasternaka. „Doktor Żywago” uchodzi za jeden z największych sukcesów komercyjnych w historii. Obraz uhonorowano 5 Oscarami.

  • „Miłość i Wojna”

Miłosny dramat wojennym o uczuciu rodzącym się między pielęgniarką pracującą na froncie Agnes Kurovsky (Sandra Bullock), a młodym korespondentem wojennym – Ernestem Hemingwayem (Chris O’Donnell).

  • „Pearl Harbor”

Dramat wojenny, z poruszającą intrygą miłosną w filmie. Dwóch mężczyzn (Josh Hartnett, Ben Affleck) i jedna kobieta (Kate Beckinsale). A do tego piosenka „There You’ll Be” w tle.

  • „Wzgórze Nadziei”

Historia długiego powrotu Inmana (Jude Law) z wojny secesyjnej do kobiety, którą kocha – Ady Monroe (Nicole Kidman). Niespodziewanie w tym zrobionym z wielkim rozmachem dziele, którego tłem jest okrucieństwo wojny secesyjnej, największą uwagę przyciąga nie para rozdzielonych kochanków, ale niezłomna kobieta ludu, Ruby, za której kreację Oscara odebrała Renée Zellweger.

  • „Angielski Pacjent”

Film z niezapomnianą historią bezkompromisowej, trudnej, egoistycznej i poruszającej miłości, obsypany 9 Oscarami. Znakomite kreacje aktorskie Ralpha Fiennesa, Kristin Scott Thomas, Juliette Binoche (Oscar), Willema Dafoe

 

Źródło: https://tylkohity.pl/ranking/32

Written by 

Powiązane